مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت:

ثبت سفارش واردات هیچ مدلی از تلفن همراه محدودیت نداردعباسپور گفت: ثبت سفارش گوشی تلفن همراه برای کلیه نشان‌های تجاری هیچ محدودیتی ندارد و از روز آینده ثبت سفارش آیفون از سرگرفته می‌شود.

  

آقای عباسپور گفت: پیرو به‌روزرسانی برخی گروه‌های کالایی و برخی اولویت بندی‌ها برای تامین کالا‌های اساسی، برخی اولویت بندی‌های کالایی مقطعی و یا برخی اختلالات پیش می‌آید که امری طبیعی است و با رفع این اختلالات و تعیین اولویت بندی‌های جدید، از روز آینده ثبت سفارش این کالا از سرگرفته می‌شود.

او گفت: سازمان توسعه تجارت هیچ ابلاغیه و مقرراتی دال بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات موبایل با برند‌های خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده است.

 تنها در دو ماه ابتدایی امسال بیش از ۶ میلیارد دلار ثبت سفارش واردات گوشی تلفن همراه صورت گرفته که ازنظر ارزش دلاری، سهم بالائی در ثبت سفارش‌ها دارد.

در هفته‌های گذشته و بعد از توقف موقت واردات گوشی‌های آیفون، بازار موبایل تهران شاهد افزایش نرخ در گوشی‌های برند اپل بود. قیمت‌گوشی‌ آیفون‌۱۳ با ظرفیت ۱۲۸گیگابایت که تا ۲۵اردیبهشت در محدوده ‌۲۴.۸۰۰ تا ۲۵میلیون تومان بود، آخرین روز اردیبهشت به ۳۴.۵۰۰میلیون تومان رسید و آیفون‌۱۳ پرومکس هم در همین بازه زمانی از محدوده بین ۴۰.۵۰۰ تا ۴۳.۵۰۰ به ۴۷.۹۰۰ صعود کرد.

در دو روز گذشته باز هم قیمت این محصول رشد داشت و به گفته فعالان بازار، نرخ آیفون‌۱۳ پرومکس به ۶۷ میلیون تومان هم رسیده است.

 1401/03/03 12:14*آرشیو*

Copyright © I.R.IRAN OMEGA SOFTWARE SHAFAGH

کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به شرکت امگا نرم افزار شفق می باشد.