موقعیت یابی مشتریان و سرویسکاران

محصولات شرکت

موقعیت یابی مشتریان و سرویسکاران

تکنولوژی به روز موقعیت جغرافیایی یکی از امکانات جدید سیستم های اطلاعاتی می باشد که هر روز دامنه آن در حال گسترش می باشد

تکنولوژی به روز موقعیت جغرافیایی یکی از امکانات جدید سیستم های اطلاعاتی می باشد که هر روز دامنه آن در حال گسترش می باشد، بهترین استفاده از این تکنولوژی افزایش سرعت سرویس دهی و کنترل عملکرد مکانی افراد می باشد، به طوری که برای مثال در همین زمان کم تکنولوژی سرویس دهی به مسافران و خدمات را به طور کامل تغییر داده است.

جی پی اس بهترین روش برای ردیابی نیروی کار و مشتریان محصول

امروزه  با توجه به حساس و پیچیده بودن شغل ها حفاظت از نیروی کار یکی از دغدغه های فکری کارفرمایان شرکت ها می باشد. در سراسر دنیا افراد زیادی در شرکت استخدام می شوند هر کدام ازافراد با توجه به حساسیت شغل آنها جز یکی از ارکان اصلی شرکت محسوب می شوند و ممکن است رقبا برای ضربه زدن به شرکت به فکر آسیب زدن به آنها باشند. شغل هایی مثل بازاریابی شرکت های غول پیکر که هر کدام ممکن است در طول روز مکانهای مختلفی چون فرودگاه ،در حال نوشیدن قهوه یا در حال صحبت کردن با مشتری باشند یا پیمانکاران شرکت که ممکن است در جایی باشند . اینکه

چگونه نیروی کار را ردیابی کرد و همیشه آنها را در دسترس داشت سوالی است که کارفرمایان در ذهن دارند

 

علاوه بر ردیابی نیروی کار ردیابی کردن ماشین های شرکت نیز حائز اهمیت است اینکه خودرو در حال حاضر کجاست نزدیک ترین خودرو به شرکت کدام است یا کدام خودرو می تواند زودتر به محل کار مشتری برسد جز اصلی ترین مشکلات صاحبان شرکت می باشد اما در واقع جواب تمام این مشکلات استفاده از جی پی اس می باشد. جی پی اس بهترین روش برای ردیابی نیروی کار می باشد. بوسیله ی این فناوری می توانید هم کارکنان شرکت را در هرجایی که هستند در دسترس داشته باشید و هم از موقعیت خودرو های شرکت مطلع باشید.

برخی از شرکت ها  در بخش سخت افزار یعنی نیروی انسانی سرمایه گذاری می کنند. داشتن نیروی انسانی زیاد هم خود علاوه برداشتن سود منجر به ضررهایی می شود زیرا کارفرمایان باید همیشه کارکنان را مدیریت کنند و جا و مکان آنها مطلع شوند و به آنها سرکشی کنند و ببینند که آنها به اندازه کافی کار می کنند یا نه اما فناوری جی پی اس به کمک کارفرمایان آمده است زیرا با استفاده از موقعیت یاب تلفن همراه کارکنان می توانید از موقعیت آنها باخبر شوید و بفهمید که در حال حاضر در کجا هستند و آیا کار می کنند یا خیر.

استفاده از موقعیت یاب برای کاربران باعث سود دهی بیشتر شرکت می شود زیرا با استفاده از آن شما می توانید افراد سودمند و مضرر را تشخیص دهید و منجر به بهره وری و سود دهی بیشتر شرکت شوید.

خیلی از شرکت ها هستند علاوه بر داشتن نیروی انسانی فراوان از ماشین های زیادی استفاده می کنند به نحوی که کار آنها بیشتر خدمات به مشتریان و توزیع کالا می باشد سالم رسیدن ماشین ها به مقصد و راضی بودن مشتریان مسلما یکی از هدف های شرکت در جذب مشتری بیشتر می باشد اما اینکه از کجا بفهمند که رانندگان در تایم مشخص شده به مقصد می رسند تنها با استفاده از موقعیت یاب  امکان پذیر است زیرا با استفاده از ردیاب خودرو دیگر رانندگان به فکر دور زدن شرکت و وقت گذارانی در طول مسیر نیستند زیرا تمام گزارشات حاکی از ردیاب خودرو شامل مکان و زمان ،ورود و خروج از منطقه زمانی تعیین شده،خرابی خودرو،بی احتیاطی رانندگان در رانندگی ،سرعت غیر مجاز خودرو می باشد.

 از مزایایی این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کنترل حرکت سرویسکاران و پیدا کردن نزدیک ترین سرویس کار به مشتری :در این سیستم می توان سرویسکارانی که در یک منطقه هستند را مشاهده نمود، و بر اساس گروه خدمات برای آن سرویس مشخص نمود.
  • مسیر یابی سرویسکاران برای رسیدن بهتر به مشتری: در این سیستم سرویسکاران می توانند محل دقیق مشتری را مشخص نمایند، و با استفاده از نقشه بهترین مسیر برای رسیدن به محل مشتری را مشخص نمایند، در این سیستم برای سرویس هایی که محل آن خارج از محدود خدماتی بوده و بر اساس طول مسیر می بایست هزینه مسافت تعریف شود ، مبلغ هزینه مسافت را محاسبه نمود.
  • انتقال سرویس هوشمند به نزدیک ترین سرویسکار : با این ابزار می توان سرویس ها را برای سرویسکاران یک منطقه یا موقعیت مکانی ارسال نمود.
  • مشخص نمودن دقیق محل کار نمایندگان و تکنسین ها
  • مشخص نمودن تراکم جمعیت و نمایندگان در آن منطقه